EN
2020.11.26

„Kalnapilio-Tauro grupė“ didina rėmimų apimtis: kartu galime įveikti pandemijos iššūkius

Pasaulinės pandemijos akivaizdoje verlsas gręžiasi į šalį užklupusius išbandymus. Įmonės, net ir pačios nestokodamos iššūkių, imasi vis daugiau svarbių paramos iniciatyvų. „Kalnapilio-Tauro grupės“ generalinis direktorius Marijus Valdas Kirstukas pastebi – verslo lankstumas ir bendras gebėjimas greitai priimti svarbius sprendimus šiuo sudėtingu laikotarpiu yra ypač svarbus.

Verslo prioritetas – darbuotojų saugumas

Visgi, pirmoji pandemijos atnešta užduotis verslui – darbuotojų saugumas.

„Pandemija visų pirma palietė gyventojus, o tame tarpe ir svarbiausią mūsų įmonės dalį – darbuotojus. Todėl, prieš galvodami apie bet kokią socialiai atsakingą verslo veiklą, daugiausiai dėmesio skiriame darbuotojų saugumui užtikrinti. Tuo pačiu aukščiausių saugumo standartų laikomės ir gamybos procesuose, kad vartotojams pateiktume tik nepriekaištingos kokybės, itin saugų produktą“, – teigia „Kalnapilio-Tauro grupės“ generalinis direktorius.

Anot M. V. Kirstuko, bendrovė atsakingai vertina visus Vyriausybės priimtus sprendimus. Kaip teigia generalinis direktorius, darbuotojų ir kitų gyventojų sveikata šiuo metu turėtų būti kiekvieno verslo prioritetas.

Šalies įmonės įkūrė papildomą skambučių centrą

Šalį užklupus pandemijai, verslai netruko ne tik pasirūpinti saugiomis darbo vietomis, bet ir apjungti jėgas spręsdami opias problemas. Šiuo atveju „Kalnapilio-Tauro grupė“ tapo pirmąja bendrove, prisijungusia prie socialinės iniciatyvos „Įveiksime kartu“ bei skyrusia finansinę paramą papildomam skambučių centrui įkurti.

„Papildomi pajėgumai Nacionaliniam visuomenės sveikatos centrui šiandien yra gyvybiškai svarbūs, todėl iniciatyvos idėjai pritarėme vos sulaukę pasiūlymo. Šiandien turime galimybę apjungti skirtingus resursus bei padėti šaliai, jos gyventojams ir ekonomikai. Iššūkių nestokoja ir pačios verslo bendruomenės – pandemija palietė ir mus, ir mūsų partnerius. Tačiau iniciatyvos „Įveiksime kartu“ pavyzdys patvirtina – bendradarbiaudami galime pasiekti itin reikšmingų rezultatų“, – teigia M. V. Kirstukas.

Verslo bendruomenės įkurta socialinė iniciatyva „Įveiksime kartu“ startavo lapkričio 11 d. Lietuvos įmonės įkurė papildomą skambučių centrą, taip svarbiais pajėgumais aprūpindamos Nacionalinį visuomenės sveikatos centrą (NVSC).

Šalies verslai subūrė ir NVSC pagalba apmokė papildomą kontaktų atsekimo komandą, pasirūpino saugiomis darbo vietomis bei priemonėmis. Pavykus pritraukti dar daugiau verslo paramos, šiandien skambučių centras turi pakankamai resursų veiklą tęsti mažiausia iki Kalėdų.

Svarbu neužmiršti ir socialiai jautrių visuomenės grupių

Dabartiniu laikotarpiu su iššūkiais susiduria ir atskiros socialinės visuomenės grupės. „Maltiečių sriubos“ akcijai, globojančiai virš 2,5 tūkst. su skurdu, ligomis ir vienatve susiduriančių senjorų, šie metai taip pat tapo vienais sudėtingiausių. „Kalnapilio-Tauro grupė“, būdama ilgamete iniciatyvos partnere, šiemet senjorams skiria ir finansinę paramą, ir gausias kalėdines dovanas.

„Džiaugiamės nuo pat 2007-ųjų kasmet sulaukiantys didžiulio iniciatyvos palaikymo iš „Kalnapilio-Tauro grupės“. Šie pandemijos metai mūsų globojamiems senoliams buvo išties nelengvi, sulaukėme daug daugiau prašymų padėti, aplankyti, nuraminti, rūpinomės ir apsaugos priemonėmis, kurių kaimuose gyventys senoliai negalėjo patys įsigyti. Sulaukę atsakingo verslo kasmet skiriamos finansinės paramos, jaučiamės kur kas užtikrinčiau“, – teigia „Maltiečių sriubos“ organizatorė Rasa Stukienė.

Be finansinės paramos, į iniciatyvą kasmet įsitraukdavo ir „Kalnapilio-Tauro grupės“ darbuotojai, dalindavę sriubą senoliams ir padėdavę skleisti akcijos žinią. Visgi šiemet dėl pandemijos situacijos senolių aplankyti nepavyks, tad iniciatyvos globotinius bendrovė pradžiugins produkcijos dovanomis.

Padėka medikams

Ypatingo verslo bendruomenės dėmesio sulaukia kasdien su koronavirusu kovojantys medikai. Jų pečius šiandien užgulė milžiniška atsakomybė, darbo krūvis ir išbandymai, kurių sveikatos apsaugos sistema dar nebuvo patyrusi.

„Kalnapilio-Tauro grupė“ Respublikinės Panevėžio ligoninės medikams tiek pirmosios, tiek antrosios pandemijos bangos metu nuolat tiekia geriamą vandenį.

„Tai mūsų padėka regionui bei jo medikams, saugantiems tiek mūsų darbuotojus, tiek jų šeimas ir viso miesto gyventojus. Pagalba priešakinėse pandemijos pozicijose atsuduriantiems specialistams šiandien be galo svarbi“, – teigia M. V. Kirstukas.