EN
2022.08.23

CIDO sultys – tarp pirmųjų Europoje su aplinkai draugišku kamšteliu, kuris per metus padės sutaupyti 7,5 tonas plastiko

Nuo šių metų pradžios CIDO gėrimai parduodami vieno litro „Tetra Prisma“ pakuotėse su aplinkai draugiškais kamšteliais. Naujieji kamšteliai nenusisuka atidarius pakuotę, o lieka pritvirtinti prie jos ir gali būti pakartotinai uždaromi bei atidaromi. Inovatyvi pakuotė – dar vienas nuoseklus „Kalnapilio-Tauro grupės“ žingsnis įgyvendinant strateginį tikslą iki 2025 m. naudoti tik perdirbtas, perdirbamas ar daugkartinio naudojimo pakuotes.

Pasak Marijaus Valdo Kirstuko, „Kalnapilio-Tauro grupės“ generalinio direktoriaus, sprendimas atsisakyti nuimamų kamštelių atitinka greitai įsigaliosiančius Europos Sąjungos (ES) reikalavimus pakuotėms – nuo 2024 m. liepos visi gėrimų gamintojai privalės gaminti bei prekiauti gaminiais, kurių plastikiniai kamšteliai turės būti pritvirtinti prie pakuotės ir atidarius nenusiimti.'

„Didžiuojamės būdami šio tvarumo klausimo pionieriais ES. Naują dangtelių technologiją pradėjome taikyti gerokai anksčiau, nei įpareigoja teisės aktai, taip suteikdami klientams ir vartotojams galimybę labiau rūpintis aplinka, nelaukiant numatyto termino pradžios“, – sako M. V. Kirstukas.

Inovatyvias pakuotes gamina pasaulinė pakavimo sprendimų lyderė kompanija „Tetra Pak“, nuolat tobulinanti pakuočių funkcionalumą ir dizainą. Pastaruoju metu gamintojas ypač daug dėmesio skiria tvarumui. Šių pastangų rezultatas – penki nauji prie pakuotės tvirtinamų kamštelių variantai skirtingoms produktų kategorijoms. Baltijos šalyse „Tetra Pak“ inovaciją „Tetra Prisma“ pakuotėms pirmasis išbando „Kalnapilio-Tauro grupės“ valdomas CIDO prekės ženklas.

„Džiaugiamės savo klientams galėdami pasiūlyti aplinkai draugiškesnių pakuočių sprendimus ir taip padėti gamintojams žengti realius žingsnius, įgyvendinant su tvarumu susijusius tikslus. Tikimės iki šių metų pabaigos Europoje turėti jau 300 veikiančių pakavimo linijų, o ankstyvas bendradarbiavimas su gamintojais leis tik sparčiau pereiti maisto bei gėrimų industrijai į žiedinę mažų emisijų ekonomiką“, – teigia „Tetra Pak“ vykdomasis viceprezidentas Ola Elmqvistas.

Prie pakuotės tvirtinami kamšteliai atlieka svarbų vaidmenį mažinant aplinkos taršą: sumažėja tikimybė, kad atidarius pakuotę jos kamštelis paklius ne į šiukšliadėžę, o į aplinką. Dauguma „Tetra Pak“ naudojamų tvirtinamų kamštelių yra gaminami iš mažesnio nei įprastai plastiko kiekio – kiekvienam kamšteliui sunaudojama po 0,5 g mažiau plastiko.

„Net pusė gramo yra svarbu, kai kalbame apie itin didelį produkcijos mastą. Skaičiuojame, kad naudojant naujas „Tetra Pak“ pakuotes prireiks 7,5 tonomis mažiau plastiko per metus – ir tai kalbant tik apie vieną prekės ženklą“, – pastebi M. V. Kirstukas.

Tvirtinamais kamšteliais paprasta naudotis: norint atidaryti aplinkai draugišką kamštelį, reikia pasukti jį prieš laikrodžio rodyklę ir pakelti, o baigus gerti – tiesiog paspausti žemyn, ir kamštelis užsidarys.